روز 13 آبان در تقویم به عنوان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، تسخیر لانه جاسوسی آمریکا به دست دانشجویان پیرو خط امام (ره) و روز دانش آموز نامگذاری شده است.

روز 13 آبان روزی است که رژیم ستم شاهی حضرت امام خمینی (ره) را دستگیر و به ترکیه تبعیدکرد و همچنین حکومت شاه جمع زیادی از دانش آموزان انقلابی را به شهادت رساند.

13 آبان یکی از روز های تاریخی و ماندگار در افکار عمومی و اذهان ملت بزرگ ایران است و هیچ یک از وقایع تاریخی روز 13 ابان را  نمی‌توان از نظر اهمیت نسبت به دیگری اولی تر دانست؛ چرا که هر کدام در دوره وقوع تاثیر گذاری خاص خود را داشته است.

تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان پیرو خط امام (ره) از چنان اهمیتی در تاریخ انقلاب اسلامی برخوردار بود که حضرت امام خمینی (ره) این عمل را انقلاب دوم نامیدند .

باید ضمن تجلیل از شهدای دانش آموز با برگزاری راهپیمایی باشکوه با حضور اقشار مختلف مردم و بخصوص دانشجویان و دانش آموزان این روز را گرامی داشت.

/ 2 نظر / 46 بازدید
نام

متن پيام

مجید صحاف

با سلام و ادب آغاز هفته کتاب فرصت خوبی است که از زحمات شما کتابداران گرامی که رکن اساسی و سرمایه ذیقیمتی برای نهادکتابخانه های کشور و پیشرفت فرهنگی کشور عزیزمان هستید، تقدیر و تشکر کنم. برقرار و سربلند باشید. مجید صحاف