بیستمین جلسه انجمن کتابخانه های شهرستان آوج برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین، این جلسه پنج مصوبه داشت که تامین اعتبار هزینه های تعمیر و تجهیز کتابخانه های شهرستان از محل کمیته برنامه ریزی، بهسازی  کتابخانه های آوج و آبگرم و تجهیز بخش کودک آن ها، اهدای زمین جهت ساخت کتابخانه مرکزی توسط شهرداری و شورای شهر از مهمترین مصوبات این جلسه بود.

تاکید بر لزوم  پرداخت نیم درصد شهرداری ها و حمایت ارگانها از کتابخانه ها و ارایه گزارش عملکرد کتابخانه های شهرستان از دیگر مصوبات این جلسه بود .

متولی معاون فرماندار آوج ضمن تقدیر از اقدامات و برنامه های اجرا شده توسط  کتابخانه های شهرستان آوج خواستار حمایت دستگاه های  مربوطه از کتابخانه ها و فرهنگ کتابخوانی شهرستان  شد.

وی ضمن تاکید بر لزوم پرداخت سهم نیم درصد شهرداری ها طبق قانون خواستار برنامه ریزی مدون در این زمینه و حمایت هرچه بیشتر از بحث کتاب و کتابخوانی شد.

احمد دولتی نیز در این جلسه خواستار اهدای زمین جهت ساخت کتابخانه مرکزی در شهرستان شده و خاطر نشان کرد  برای ساخت این کتابخانه حدود3000  متر زمین لازم است.

وی اظهار داشت: نوسازی و بهسازی کتابخانه های شهرستان آوج در اولویت این اداره کل است که با حمایت مالی سایر دستگاه های شهرستان انجام می شود .

مهدی افتخاری رئیس اداره کتابخانه های شهرستان و دبیر انجمن نیز گزارشی از مجموعه فعالیت های انجام شده طی سال گذشته  ارائه داد.

شهرستان آوج دارای دو کتابخانه عمومی نهادی است که کتابخانه عمومی پیامبر اعظم (ص) آوج  سال 1366  و بقیه الله آبگرم از سال 1381 رسما راه اندازی شده است.

/ 0 نظر / 36 بازدید